PROJEKT
"MindWall - Ściana Myśli"


Efekt projektu:

Marzec:


Cel projektu:
Gdy patrzy się na złote myśli czy też cytaty z reguły nie pochodzą one z internetu, ale z rzeczy jak najbardziej realnych - książek, pism itd. Jest tak dlatego, że internet jest obiektem zbyt bardzo globalnym. Projekt "MindWall - Ściana Myśli" jest sposobem na wypromowanie swoich myśli poza światem wirtualnym. Ludzie pierwszy raz mają okazję wypowiedzieć się w internecie na dany temat i ich komentarz/myśl może trafić poza świat wirtualny. Co więcej - będą to mogły przeczytać nie tylko osoby, które posługują się Internetem na co dzień, ale także np. osoby starsze czy też takie, które nie zaglądają na blogi, Facebooka itd. (ale za to odwiedzają Gminny Ośrodek Kultury :)). Być może dzięki projektowi uda się znaleźć jakieś perełki myślowe, po których przeczytaniu, już w świecie realnym ktoś powie "kurcze - ale to mądrze brzmi", po czym spojrzy na podpis cytatu i stwierdzi, że cytat jest myślą wnuka, syna czy też córki.


Grupa docelowa:
W projekcie może uczestniczyć każdy - bez względu na wiek.


Opis projektu:

Uruchamiamy na naszej stronie internetowej a także w Gminnym Ośrodku Kultury w Książkach nowy projekt. Jest on autorskim pomysłem Andrzeja Nowaka i nosi nazwę "MindWall - Ściana myśli".

Głównym założeniem projektu jest podkreślenie tego, że myśli zamieszczane przez nas w Internecie nie giną, a co więcej - mogą przenieść się do świata realnego.

Każdego miesiąca w witrynie oraz na fanpage'u GOK będzie pojawiał się temat przewodni. Nasi czytelnicy będą mogli się na ten temat wypowiadać w komentarzach pod tematem miesiąca lub też wysyłając maila do Andrzeja Nowaka, na adres andrewi@o2.pl. Ostatniego dnia każdego miesiąca najciekawsze wypowiedzi zostaną zebrane i stworzony zostanie z nich plakat/bilboard, który pojawi się nie tylko na naszej stronie internetowej i fanpage'u, ale także na jednej ze ścian Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach.

Co ważne - wypowiedzi na dany temat mogą składać się maksymalnie z dwóch zdań. Inne wypowiedzi nie będą brane pod uwagę. Ze względów technicznych prosimy także o zatytułowanie wysyłanego maila "MindWall". Proszę także o zamieszczenie w mailu informacji o tym, czy wypowiedź na bilboardzie ma być podpisana imieniem i nazwiskiem czy też nickiem autora.

O tym, które wypowiedzi trafią na MindWall - Ścianę Myśli zdecyduje autor projektu - Andrzej Nowak oraz Dyrektor GOK w Książkach - Marianna Ciupak.

Zapraszamy do udziału w projekcie!


Co zrobić aby uczestniczyć w projekcie:

Jeśli posiadasz konto na portalu Facebook wystarczy, że polubisz profil Gminnego Ośrodka Kultury w Książkach (znajdziesz go tutaj) i skomentujesz comiesięczny post ogłaszający temat projektu.

Jeśli natomiast nie posiadasz konta na Facebooku zawsze możesz wysłać swój komentarz mailem pod adres andrewi@o2.pl. Maila zatytułuj "MindWall". Nie zapomnij dopisać czy podpisać Twój komentarz imieniem i nazwiskiem czy też użyć pseudonimu (jeśli tak to napisz jakiego).

I to właściwie wszystko. Na koniec każdego miesiąca komentarze zostaną podsumowane i z puli zostaną wybrane te najbardziej wartościowe, które następnie zostaną wydrukowane na specjalnie opracowanym plakacie.

Wykonanie: Andrzej Nowak